PL13 - 13th Polish Company
LA1 Anchor - Wersja do druku

+- PL13 - 13th Polish Company (http://pl13.com.pl)
+-- Dział: PORADNIKI I GRA (http://pl13.com.pl/forum-142.html)
+--- Dział: Poradniki (http://pl13.com.pl/forum-75.html)
+---- Dział: Piechota (http://pl13.com.pl/forum-86.html)
+----- Dział: Bronie (http://pl13.com.pl/forum-126.html)
+------ Dział: LMG (http://pl13.com.pl/forum-151.html)
+------ Wątek: LA1 Anchor (/thread-2183.html)LA1 Anchor - Uziriel2796 - 11-02-2018

Dziś w menu ulubione danie każdego farmera. Nie wiadomo, kto wpadł na pomysł, by NC otrzymało broń, która jest dobra w każdych warunkach, no ale wiecie... Nikt nie ma mu tego za złe Tongue


LA1 Anchor to broń posiadająca spore obrażenia (167), która jest diablo celna w porównaniu do standardowych broni NC (przede wszystkim z biodra, ale strzelanie przez celownik również jest zbuffowane) oraz posiada szybkie przeładowanie. Kosztuje 1000 Certów, ale szybciutko zwrócą się nam z nawiązką. Dodatkowo broń nie wymaga dodatkowego inwestowania w nią, za wyjątkiem kupienia ulubionego celownika. No i dodatkowo potrafi wystrzelić o 100 pocisków na minutę więcej, niż podstawka. Mamy w niej więc połączenie wszystkich najważniejszych statystyk, wpływających na negatywne odczucia wroga, spowodowane brakującymi częściami ciała.

Do wad natomiast zaliczymy przede wszystkim mały magazynek (50 pocisków), szybko wyczerpujący się zapas amunicji (250 pocisków), nie największą prędkość pocisku (570 m/s) no i koszt.

Jak grać?

Anchor to broń z pogranicza, więc możemy skutecznie razić wroga zarówno celując przez celownik, jak i strzelając z biodra. Najefektywniejsze jest zdecydowanie łączenie stylów gry, jednak broń ewidentnie zmusza nas, byśmy nieco częściej opuszczali bezpieczne miejsce i szturmowali, ponieważ na bliski dystans jest naprawdę śmiercionośna. Wszystko dzięki temu, że posiada wysoki (jak na NC) współczynnik obrażeń od pocisku do ilości wystrzeliwanych naboi. Jesteśmy w stanie spokojnie pokonać wroga z bronią, która wystrzeliwuje więcej pocisków niż nasza, jeżeli tylko potrafimy utrzymać celownik na głowie, bądź poruszać się szybciej niż jego celownik.

Wszystko ułatwia dodatkowo fakt, że każdą statystykę broń potrafi wzmocnić dodatkami. Można na nią zakupić Forward Grip, który zmniejszy rozrzut podczas celowania, Advanced Laser Sight, który poważnie zmniejszy rozrzut podczas strzelania z biodra, a także Soft Point Ammunition, dzięki której nasze pociski będą co prawda wolniejsze, ale za to zyskamy 5 metrów, na których nasza broń zada dodatkowe obrażenia maksymalne. Ta amunicja zdecydowanie pomaga na bliskim dystansie oraz w walkach w pomieszczeniach. Niestety przeszkadza w strzelaniu do oddalonych celów (trzeba brać większą poprawkę).

Wielu graczy, w tym ja (oczywiście pod względem przyjemności płynącej z używania. To gracze są OP, a nie broń), uważa, że Anchor to najlepsza broń NC z kategorii LMG. Polecam się w nią zaopatrzyć, choć nie obiecuję, że wszystkim przypadnie do gustu (w końcu różni gracze wolą różne bronie). Najlepiej, żeby było to wasze co najmniej 3 lub 4 LMG. Wtedy powinniście móc wykorzystać w pełni potencjał tej broni.