PL13 - 13th Polish Company
NC6A GODSAW - Wersja do druku

+- PL13 - 13th Polish Company (http://pl13.com.pl)
+-- Dział: PORADNIKI I GRA (http://pl13.com.pl/forum-142.html)
+--- Dział: Poradniki (http://pl13.com.pl/forum-75.html)
+---- Dział: Piechota (http://pl13.com.pl/forum-86.html)
+----- Dział: Bronie (http://pl13.com.pl/forum-126.html)
+------ Dział: LMG (http://pl13.com.pl/forum-151.html)
+------ Wątek: NC6A GODSAW (/thread-2182.html)NC6A GODSAW - Uziriel2796 - 10-02-2018

NC6A GODSAW to broń, którą otrzymujemy za wypełnienie dyrektywy LMG. W najprostszym ujęciu - to Gauss SAW na sterydach.


GODSAW jest nagrodą za wysiłki, jakie włożyliście grając klasą Heavy Assault. Dlatego tak, jak każda inna Auraximowa broń, ta również posiada ciekawe rozwiązania, a jedno z nich jest wyjątkowe na tle wszystkich innych broni w grze.

GODSAW posiada najmocniejszy model obrażeń w grze (200 od pocisku), a dodatkowo posiada zamontowane ulepszenia, takie jak Forward Grip (zwiększenie celności), Compensator (zwiększenie celności) oraz High Velocity Ammo (większa prędkość pocisku). Co ciekawe, każde z tych ulepszeń jest nieco lepsze niż standardowa wersja, dlatego Forward Grip oraz Compensator zapewniają nieco więcej celności, a High Velocity Ammo nie nakłada kary do zasięgu obrażeń maksymalnych (co zwykle stanowi 2 metry). Dzięki temu otrzymaliśmy Gauss SAWa, który jest celniejszy, posiada o wiele szybsze pociski, a dodatkowo szybciej można go przeładować. Posiada również większą celność z biodra, ale akurat te bronie powinno się wykorzystywać, celując przez przyrządy optyczne.

No i na koniec najciekawsza rzecz. GODSAW posiada alternatywny tryb ognia, który zadaje obrażenia ciężkim pojazdom (!). Dzięki temu możemy strzelać w dowolny pojazd, przy czym obrażenia są dwukrotnie zmniejszone, by broń nie była zbyt mocna. Niemniej dzięki temu nie musimy zmieniać broni, by dobić palące się pojazdy, czy też odstraszyć nieco wrogie lotnictwo.

I właściwie jedyną wadą w porównaniu do podstawowego modelu LMG NC jest fakt, że GODSAW posiada mniejszy od niej magazynek (65 pocisków zamiast 100) oraz zapas amunicji (325 zamiast 400). Lecz w porównaniu do innych broni to naprawdę niewiele.

Jak grać?

Właściwie można by tu było wstawić to, co napisałem przy okazji opisywania Gauss SAWa - Link. Pomaga zachowawcza gra na odległość oraz unikanie przytrzymywania palca na spuście. Dzięki zwiększeniu celności z biodra, czasem można zaskoczyć wroga, posyłając szybko serie, ale raczej należy starać się korzystać z celownika.

Czy opłaca się wbijać dyrektywę na LMG? Moim zdaniem tak. Dzięki niej otrzymamy broń, która boleśnie rani (200 obrażeń), a przy tym jest bardzo celna. Co więcej, otrzymujemy wspomniany tryb przeciwpancerny, dzięki czemu możemy zbudować naprawdę mocny ekwipunek dla Heavy Assaulta (dajmy na to: GODSAW, Hunter QCX z wybuchowymi pociskami oraz Decimator/Anihilator oraz granaty AV - każda broń jest wtedy przeciwpancerna, a sama postać to chodzący czołg, mogący zagrozić każdemu rodzajowi pojazdów). W moim prywatnym poczuciu przyjemności płynącej z korzystania z broni, GODSAW plasuje się jako druga broń z tych, które na HA zadają co najmniej 167 obrażeń, przegrywając tylko nieznacznie z Anchorem.


RE: NC6A GODSAW - Nieposkromiony - 10-02-2018

To nie jest to samo co Gauss Prime u medyka?