PL13 - 13th Polish Company
Zebranie Outfitu - 16.11.17/ 20:00 - Wersja do druku

+- PL13 - 13th Polish Company (http://pl13.com.pl)
+-- Dział: FORUM GŁÓWNE (http://pl13.com.pl/forum-48.html)
+--- Dział: Informacje/Newsy (http://pl13.com.pl/forum-49.html)
+---- Dział: Newsy z gry oraz Outfitu (http://pl13.com.pl/forum-51.html)
+---- Wątek: Zebranie Outfitu - 16.11.17/ 20:00 (/thread-2125.html)Zebranie Outfitu - 16.11.17/ 20:00 - Uziriel2796 - 11-11-2017

Przed nami jedno z ważniejszych zebrań Outfitu. Dotyczyć będzie:

1. Organizacji 5 Rocznicy PL13 - w poprzednim roku zabrakło rocznicy nawet w grze, dlatego w tym roku zamierzam zaangażować więcej osób w działanie.

2. Przeniesienie bądź usunięcie Operacji Czwartkowych - mówiąc szczerze, mam ostatnio coraz mniej czasu na PS2, a przecież mam przed sobą do napisania pracę licencjacką oraz jej obronę. Dlatego wybaczcie, ale jeżeli nie znajdzie się drugi dowódca, będę po kolei rezygnował z prowadzenia Operacji.

3. Rangi na forum, dostęp do wątków dla osób nie grających w PS2, Delta, Dywizja Lotnicza - omówienie i rozwiązanie problemów.

4. Nagrywanie filmiku promującego Outfit i Dywizję Harasserów.

5. Poradniki - konkurs.

6. Nowe pomysły na eventy - konkurs.

7. Podziękowania dla Kornyka i CT za wrzucanie materiałów na Chomika.

8. Przywrócenie rangi Oficera PL13 - ranga będzie rotacyjna i będą się z nią wiązać pewne obowiązki (Zarządzanie forum oraz TSem w zmianie ogłoszeń).


RE: Zebranie Outfitu - 16.11.17/ 20:00 - CT429PL - 11-11-2017

CzwartekSad
Uzi zrobisz sprawozdanie jak było?


RE: Zebranie Outfitu - 16.11.17/ 20:00 - Uziriel2796 - 11-11-2017

Zrobię.


RE: Zebranie Outfitu - 16.11.17/ 20:00 - Uziriel2796 - 16-11-2017

Podsumowanie zebrania - 16.11.17


1. W przyszłym roku odbędzie się piąta rocznica PL13. Z tego powodu zostały zaplanowane 2 rzeczy:

- W okolicach 06.01.17 odbędzie się event w grze. Przewidziane są w nim konkursy z nagrodami, a także podsumowanie konkursów związanych z rocznicą.
- Pod koniec roku zostanie zamieszczony quiz PL13 (podobny do tego z roku poprzedniego: Link do testu). Będzie można go sobie rozwiązać dla zabawy Smile

+ Jeżeli znajdzie się osoba, która posiada chęć, by zaproponować jakiś rocznicowy gadżet, to niech się odezwie. Jesteśmy BARDZO otwarci na propozycje. Tylko muszą być konkretne.

Ponadto RachitynowyJoe zaproponował, że poprowadzi dodatkowo jeden z eventów. Więcej informacji w wątku: Konkursy rocznicowe

2. Uziriel nie ma czasu na prowadzenie Operacji Czwartkowych, dlatego zostaną one:

- Odwołane, jeżeli nie znajdzie się osoba, która chciałaby je poprowadzić.
- Zmienione, jeżeli ktoś wyrazi chęć, by przejąć termin bądź uczestniczyć w szkoleniach dowódców. Wtedy Operacja może odbywać się w dowolny dzień, ale Uzi będzie co najwyżej pomagał w prowadzeniu.
- Jeżeli znajdzie się dowódca - Operacja będzie kontynuowana.

3. Powstała opcja reaktywowania NCCA na jeden wieczór 4 grudnia. Zaproponowałem 4 rozwiązania problemu:

- PL13 uczestniczy w tym Evencie jako niezależny skład i gramy pod dowództwem Force Commandera (FC). Plusem jest duża niezależność, minusem to, że działamy samodzielnie i ciężej będzie o pomoc.
- PL13 otwiera pluton dla randomków. Plusem jest to, że mamy własny oddział, którym możemy dowodzić. Minusem jest to, że tego dnia będzie sporo podobnych plutonów i ciężko będzie znaleźć kandydatów, a także zwyczajowe przeszkody przy graniu plutonem oraz brak dowódców z PL13.
- PL13 działa razem z Outfitami, z którymi współpracujemy podczas Operacji Wtorkowych. Siedzimy z nimi w plutonie i gramy razem.
- PL13 nie bierze udziału i ma wszystko gdzieś.

Mamy jeszcze czas na decyzję. Na niekorzyść działa jeszcze fakt, że FC NCCA jest osobą niezbyt lubianą przez środowisko graczy. Niemniej, choćby dla samej idei, możemy spróbować.

4. Rangi na forum - Trzy osoby zgłosiły się do wyzwania na rangę forumową. Wszystkie poległy, ale walczyły dzielnie. Jedno z wyzwań okazało się... zbyt nudne i zostanie poprawione.

5. Zarząd PL13 (Czyli ja) przypomina, że jeżeli ktoś potrzebuje działu dotyczącego innych gier niż PS2, to może go od strzała dostać. Wystarczy poprosić.

6. Z dniem dzisiejszym Delta zostaje przeniesiona do archiwum. Operacje Lotnicze natomiast poszukują dowódcy, a jeżeli takowy się znajdzie, to na kanale były osoby chętne do wzięcia w dywizji udziału.

7. W najbliższym czasie będziemy kręcić filmiki promocyjne PL13. Jeden będzie się tyczyć Outfitu, a drugi Dywizji Harasserów.

- Kamerzystą został NotFallenPLL. Jego zastępcą jest Kornyk.
- Ja jestem scenarzystą.
- Termin i szczegóły zostanie podany w grudniu, jak Not Fallen otrzyma sprzęt i ogarnie go.

8. Ogłaszam konkurs na najlepszy poradnik. Może być on w dowolnej formie, a ma dotyczyć Planetside 2. Gwardziści mają napisać co najmniej 3 poradniki, inaczej otrzymają stosowną karę. Do wygrania jest gra: "Layers of Fear".

9. Ogłaszam konkurs na organizację zawodów podczas 5 Rocznicy PL13. Zgłaszać może się każdy, a najlepszy konkurs zostanie nagrodzony kartą podarunkową na steam.

10. Na zebraniu zostały złożone podziękowania dla Kornyka i CT429PL za wrzucanie materiałów na chomika. Przypominam, że jeżeli macie problem z wrzucaniem 1 TB filmików na chomika, powinniście użyć ChomikBoxa.

11. Matias został awansowany na rangę Gwardzisty. NotFallenPLL został awansowany na rangę Szturmowca. Były jeszcze 2 awanse, ale z powodu nieobecności na zebraniu tych osób, nie przyznano ich.

12. Za niedługo zostanie przywrócona ranga Oficera PL13, która zostanie zmieniona na Dyżurny PL13. Obowiązkami takiej osoby będzie aktualizowanie wydarzeń na TSie i poprowadzenie 1 teamplayu w tygodniu. Od obowiązku można uciec, pisząc poradnik na forum bądź aktualizując stary poradnik.

13. Na zebraniu omówiono AMA, które odbyło się na reddicie Planetside 2 oraz zapowiedziano stream devsów w poniedziałek o 23:00. Link do wątku: AMA & Stream Devsów