PL13 - 13th Polish Company
Zasady Banowania i Degradacji - Wersja do druku

+- PL13 - 13th Polish Company (http://pl13.com.pl)
+-- Dział: FORUM GŁÓWNE (http://pl13.com.pl/forum-48.html)
+--- Dział: Statut Outfitu (http://pl13.com.pl/forum-140.html)
+--- Wątek: Zasady Banowania i Degradacji (/thread-1944.html)Zasady Banowania i Degradacji - Uziriel2796 - 21-11-2016

Zgodnie ze Statutem Outfitu, do PL13 dołączyć może każdy gracz. Należy jednak pamiętać, że zasada działa również w drugą stronę - z Outfitu może również wylecieć każdy. Dodatkowo by uchronić się przed zbyt dużą ilością nieaktywnych "Weteranów", stworzony został system degradacji członków Outfitu.
Zacznijmy od tego ostatniego
System degradacji uzupełnia się z systemem awansów. Każda aktywna osoba może zdobyć wyższą rangę, a każda nieaktywna - będzie spadać z drabiny Outfitowej. Dzięki temu Outfit ustrzeże się od dużej ilości osób z wysokimi rangami, nieposiadającymi wiedzy na temat gry.


1. Liderzy mogą być nieobecni w grze maksymalnie 1 miesiąc. Jeżeli przekroczą ten termin, ich ranga zostaje zredukowana do rangi Weterana, a po 6 miesiącach nieobecności - do rangi Gwardzisty.

2. Weterani mogą być nieobecni w grze maksymalnie 6 miesięcy. Jeżeli przekroczą ten termin, ich ranga zostaje zredukowana do rangi Gwardzisty.

3. Kapitanowie mogą być nieobecni w grze maksymalnie 3 miesiące. Jeżeli przekroczą ten termin, ich ranga zostaje zredukowana do rangi Gwardzisty.

4. Kaprale mogą być nieobecni w grze maksymalnie 2 miesiące. Jeżeli przekroczą ten termin, ich ranga zostaje zredukowana do rangi Strażnika.

5. Szeregowi mogą być nieobecni w grze maksymalnie 1 miesiąc. Jeżeli przekroczą ten termin, pozostają Szeregowymi.

Po ponownym dołączeniu do gry:

1. Osoby posiadające rangę Gwardzisty stają się Kapralami.

2. Osoby posiadające rangę Strażnika stają się Szeregowymi.

Aby odzyskać utraconą rangę, należy brać udział w Operacjach. Jeżeli dowódca uzna, że zasługujecie na szansę na wyższy stopień, otrzymacie ją.
Co zaś tyczy się Banowania:
W naszym Outficie w stosunku do innych graczy panują 2 zasady, które powinny być egzekwowane:


a) Każda osoba ma prawo zgłosić każdego (rekrut lidera, lider rekruta), a jego skarga zostanie rzetelnie rozpatrzona przez osoby, które zarządzają Outfitem. - Pamiętajcie, że jesteśmy tu przede wszystkim dla dobrej zabawy. Jeżeli nie chcesz z nami grać, nie trzymamy cię siłą. Jeżeli obrażasz jakiegoś członka lub przeszkadzasz w prowadzeniu Operacji, musisz się liczyć z tym, że ktoś może się na ciebie zdenerwować i w konsekwencji zgłosi to do lidera/oficera. Są to osoby, które mają większą władzę niż inni i pod wpływem emocji mogą wywalić teoretycznie cały Outfit, więc by zapobiec apodyktycznym zapędom, tworzymy ten poradnik. Ale pamiętajcie o drugiej zasadzie:

b) Szkalowanie liderów jest równoznaczne z wyrzuceniem gracza z outfitu - Na czele hierarchii stoją Liderzy, którzy poświęcają swój czas po to, byśmy mieli cotygodniowe Operacje oraz Outfit mógł funkcjonować na co dzień. Termin szkalowanie oznacza oczernianie/obmawianie Lidera, co wiąże się z natychmiastowym banem. Jest to zasada panująca w większości Outfitów i jest respektowana, ponieważ pewne jednostki, pomimo zażegnania konfliktu, nadal potrafią uprzykrzać życie innym. A Lider został wybrany z zaufaniem przez graczy Outfitu i długotrwałe obrażanie go równa się z obrażaniem decyzji Outfitowych.

1. Banowanie Szeregowców

Rekrutami są osoby, które w Outficie przebywają najmniejszą ilość czasu lub są to osoby, które nie mają chęci na zwiększenie swojej rangi. Z tego też powodu dostaną nieco niższe uprawnienia niż reszta. Jeżeli rekrut zdenerwuje kogoś o wyższej randze, to ma on prawo dać mu BANA na maksymalnie 15 minut na TeamSpeaku, by ochłonął. W sytuacji, gdy przeszkadza w Operacji kara ta zwiększa się aż do tygodniowego BANA. Jeżeli sytuacja się powtórzy, jego losy zostaną omówione wśród Liderów, po czym zdecydują oni co z taką osobą zrobimy.

2. Banowanie wyższych rang

Jako osoby, które są w Outficie już znane oraz wykazali jakiekolwiek chęci w sprawie dołączenia do wyższych warstw PL13 mogą zostać ZBANOWANI na 15 minut na TeamSpeaku w celu ochłonięcia. Jeżeli przeszkadzają w Operacji, mogą otrzymać BANA na 1 dzień. W przypadku, gdy sytuacja jest ciągła, jego losy zostają omówione wśród Liderów/Weteranów/Kapitanów, którzy decydują, co dalej robimy z delikwentem.

3. Banowanie Liderów (za wyjątkiem głównego w grze)

W przypadku długotrwałego nękania członka Outfitu lub gdy zrobi naprawdę coś głupiego (Usunie forum, Usunie wszystkie kanały na TSie) - może być usunięty natychmiastowo przez głównego lidera w grze, bądź jeżeli się uspokoi, na zebraniu Outfitu wyznaczymy dla niego karę.

+ Jeżeli osoba obieca, że to się nie powtórzy dostaje 1 (słownie: jedną) szansę na odkupienie.

Natomiast głupie sprzeczki jednorazowe nie są podstawą do BANOWANIA kogokolwiek. I proszę nie biadolić, że to w was uderza w jakikolwiek sposób. Ten wątek ma jedynie za zadanie chronić tych, którzy nie zawinili. (No chyba, że masz coś na sumieniu Smile )


RE: Zasady Banowania Członków Outfitu - Uziriel2796 - 21-11-2017

Update - 21.11.17

Za reklamowanie stron zewnętrznych bez zezwolenia Liderów lub w miejscach do tego nie przeznaczonych, otrzymuje się natychmiastowego bana. To samo dotyczy marketingu bez zezwolenia w sygnaturze konta.