PL13 - 13th Polish Company
Zasady Awansu w PL13 - Wersja do druku

+- PL13 - 13th Polish Company (http://pl13.com.pl)
+-- Dział: PL13 - SPRAWY WEWNĘTRZNE (http://pl13.com.pl/forum-32.html)
+--- Dział: Awanse / Rangi (http://pl13.com.pl/forum-112.html)
+--- Wątek: Zasady Awansu w PL13 (/thread-1940.html)Zasady Awansu w PL13 - Uziriel2796 - 20-11-2016

Szturmowiec
Aby awansować na rangę Szturmowca, musisz:

- Grać z nami przynajmniej od 2 miesięcy.
- Umieć się odpowiednio zachować podczas teamplayu.
- Zapoznać się z grą oraz strukturą Outfitu.
- Przebywać na Teamspeaku podczas gry.

Konkretniej: Staż dwóch miesięcy pozwoli nam się zapoznać z tym, co sobą reprezentujesz, czego oczekujesz od Outfitu i jakim typem gracza jesteś. Pamiętaj, że osoby starsze stażem obserwują cię głównie na Operacjach oraz podczas Teamplayu. To tam patrzymy, czy potrafisz wykonać rozkazy, czy nie zadajesz dziwnych pytań oraz widzimy, w jakim stopniu radzisz sobie z grą. Z tego też powodu chcemy cię widzieć na TSie. Jeżeli docenimy twoje postępy, musisz jeszcze złożyć podanie na forum http://pl13.com.pl/thread-1762.html, które ocenią liderzy, oficerowie i gwardziści. Awans otrzymasz na najbliższym zebraniu.


Gwardzista


Aby awansować do rangi Gwardzisty, musisz:

- Być Szturmowcem.
- Grać z nami co najmniej pół roku.
- Spełniać rozkazy, ale także wydawać je oraz określać sposób, w jaki mają być wykonywane.
- Posiadać wiedzę na temat gry w takim stopniu, byś mógł nakierować osoby o mniejszym stażu na właściwą drogę.

+ Organizowanie Eventów i dowodzenie na Operacji jest WIELKIM plusem.

Konkretniej: Gwardziści to osoby, które są znane w Outficie i rozpoznawalne. Z tego względu muszą mieć przynajmniej pół roku stażu. W momencie awansu mają być aktywni w grze ( Nie może być takiej sytuacji, w której po rocznej przerwie od gry nagle przypominasz sobie, że chcesz Gwardzistę ). Rangi nie traci się na forum, także nawet pomimo utraty tejże w grze, w momencie kiedy wracasz, masz prawo do otrzymania Gwardzisty w trybie natychmiastowym. Oczekujemy także, że podczas teamplayu będziecie w stanie zaproponować rozwiązania problemów. A co do rekrutów - wiecie jaką broń polecić, jak rozwijać postać oraz powiecie im o forum, czy też TSie (jeżeli ich nie ma). Musisz złożyć podanie w wątku: http://pl13.com.pl/thread-1763.html, a awans otrzymasz, po rozpatrzeniu przez liderów i oficerów, na najbliższym zebraniu.


LiderLider wybierany jest przez całość Outfitu, na zebraniach ogólnych. Liderem może teoretycznie zostać każdy, ale najczęściej wybiera się jednak Oficerów i Gwardzistów. Lider ma jedno zadanie - prowadzić Outfit. Jest przy tym nieco pracy i potrafi być to robota niezwykle niewdzięczna, ale bywają też chwile, że jest niesamowicie satysfakcjonująca. Nie ma stałej liczby Liderów. Rangę tą jest ciężko otrzymać, wiąże się to najczęściej z odejściem innego Lidera. Jeżeli jednak chcesz tą rangę, to musisz się pokazać z dobrej strony i mieć pewne poparcie w Outficie. Będziesz podejmował często trudne decyzje. Pamiętaj jednak, by je forsować, a jeżeli popełnisz przy tym błąd - przyznaj się do niego. Rób to co konieczne, by PL13 trwało.

Dodatkowo Liderzy mogą awansować na każdy poziom hierarchii oprócz lidera, jeżeli uznają, że dana osoba spełnia kryteria wymienione wyżej. Odbywa się to natychmiast, z pominięciem składania petycji w wątku.


RE: Zasady Awansu w PL13 - Uziriel2796 - 06-12-2017

Odzyskanie Rangi Gwardzisty/Szturmowca z rangi Nieaktywny Gwardzista/Nieaktywny Szturmowiec

Sprawa jest bardzo prosta - musisz wziąć na siebie Oficera Dyżurnego. Jeżeli zorganizujesz i poprowadzisz jeden teamplay bądź napiszesz lub zaktualizujesz poradnik na forum, automatycznie przyznana zostanie ci ranga aktywna.

Odzyskanie rangi Outfitowej po zmianie Outfitu

Na obecną chwilę zmiana Outiftu wiąże się z brakiem możliwości odzyskania rangi Outfitowej. Jeżeli nie zostało się wyrzuconym z Outfitu, można ponownie do niego dołączyć, zaczynając od początku (rekrut PL13)