PL13 - 13th Polish Company
Zasady Awansu w PL13 - Wersja do druku

+- PL13 - 13th Polish Company (http://pl13.com.pl)
+-- Dział: PL13 - SPRAWY WEWNĘTRZNE (http://pl13.com.pl/forum-32.html)
+--- Dział: Awanse / Rangi (http://pl13.com.pl/forum-112.html)
+--- Wątek: Zasady Awansu w PL13 (/thread-1940.html)Zasady Awansu w PL13 - Uziriel2796 - 20-11-2016

Zasady Awansu w PL13
Aby awansować na rangę Kaprala, musisz:

- Grać z nami przynajmniej od miesiąca.
- Umieć się odpowiednio zachować podczas teamplayu oraz potrafić dowodzić Fireteamem.
- Zapoznać się z grą oraz strukturą Outfitu.
- Przebywać na Teamspeaku podczas gry.
- Posiadać konto na forum.

Konkretniej: Staż dwóch miesięcy pozwoli nam się zapoznać z tym, co sobą reprezentujesz, czego oczekujesz od Outfitu i jakim typem gracza jesteś. Pamiętaj, że osoby starsze stażem obserwują cię głównie na Operacjach oraz podczas Teamplayu. To tam patrzymy, czy potrafisz wykonać rozkazy, czy nie zadajesz dziwnych pytań oraz widzimy, w jakim stopniu radzisz sobie z grą. Z tego też powodu chcemy cię widzieć na TSie. Dodatkowo wymagamy posiadania aktywnego konta na forum oraz umiejętności dowodzenia Fireteamem (Ty + 2 osoby pod twoimi rozkazami).Aby awansować na rangę Kapitana, musisz:

- Być Kapralem.
- Grać z nami przynajmniej od 3 miesięcy.
- Umieć zachować się podczas teamplayu, dowodzić bezbłędnie Fireteamem oraz potrafić dowodzić co najmniej 1 składem.
- W czasie gry przebywać na TSie.
- Posiadać aktywne konto na forum.
- Potrafić doradzić nowym graczom w ich grze, zakupach.
- Znać Outfit jak własną kieszeń.

Kapitanowie zgodnie ze Statutem Outfitu są graczami doświadczonymi i pod względem gry nie ustępują niczym Weteranom czy Liderom (a nawet ich przewyższają). Będąc aktywnym od 3 miesięcy sprawisz, że znać lub przynajmniej kojarzyć cię będzie większość członków Outfitu. Staniesz się kimś, komu ufają zarówno przełożeni jak i podwładni. Dodatkowo potrafisz wskazać rekrutom co warto robić w grze, gdzie mogą znaleźć na forum przydatne informacje lub do kogo się zwrócić.Aby awansować do rangi Weterana, musisz:

- Być Kapralem lub Kapitanem.
- Grać z nami co najmniej pół roku.
- Spełniać wymogi na rangę Kapitana.
- Organizować bądź mieć za sobą organizowanie jakiejś aktywności Outfitowej.
- Być aktywnym w grze, na TSie oraz na Forum.

Konkretniej: Weterani to osoby, które są znane w Outficie i rozpoznawalne. Z tego względu muszą mieć przynajmniej pół roku stażu. W momencie awansu mają być aktywni w grze (Nie może być takiej sytuacji, w której po rocznej przerwie od gry nagle przypominasz sobie, że chcesz Weterana). Oczekujemy także, że podczas teamplayu będziecie prezentować taki sam poziom jak kapitanowie. Dodatkowo musicie dawać Outfitowi od siebie coś extra - czy to w postaci prowadzenia teamplayu, czy też poprzez nauczanie rekrutów lub uczestnictwo w jakiś wydarzeniach poza Outfitowych.LiderLider wybierany jest przez całość Outfitu, na zebraniach ogólnych. Liderem może teoretycznie zostać każdy, ale najczęściej zostają nimi osoby, posiadające rangę co najmniej Kapitana. Lider ma jedno zadanie - prowadzić Outfit. Jest przy tym nieco pracy i potrafi być to robota niezwykle niewdzięczna, ale bywają też chwile, że jest niesamowicie satysfakcjonująca. Nie ma stałej liczby Liderów. Rangę tą jest ciężko otrzymać, wiąże się to najczęściej z odejściem innego Lidera. Jeżeli jednak chcesz tą rangę, to musisz się pokazać z dobrej strony i mieć pewne poparcie w Outficie. Będziesz podejmował często trudne decyzje. Pamiętaj jednak, by je forsować, a jeżeli popełnisz przy tym błąd - przyznaj się do niego. Rób to co konieczne, by PL13 trwało.

Dodatkowo Liderzy mogą awansować każdego członka Outfitu na każdy poziom hierarchii oprócz Lidera, jeżeli uznają, że dana osoba spełnia kryteria wymienione powyżej. Odbywa się to natychmiast.