PL13 - Największy Polski Outfit PlanetSide 2
Operacje Wtorkowe - Wersja do druku

+- PL13 - Największy Polski Outfit PlanetSide 2 (http://pl13.com.pl)
+-- Dział: PL13 - SPRAWY WEWNĘTRZNE (http://pl13.com.pl/forum-32.html)
+--- Dział: Operacje i Eventy (http://pl13.com.pl/forum-73.html)
+---- Dział: Operacje (http://pl13.com.pl/forum-77.html)
+----- Dział: Działania Cotygodniowe (http://pl13.com.pl/forum-123.html)
+----- Wątek: Operacje Wtorkowe (/thread-1768.html)

Strony: 1 2


Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 10-13-2016

W dniu 13.10.16 wprowadzamy w życie nowy typ operacji, jaką będą OPERACJE WTORKOWE. Z racji tego, że zawsze chciałem, żeby coś takiego funkcjonowało, postanowiłem zająć się tym jak najszybciej. Oto założenia:

Zbieramy się tak jak na normalnych opach, tyle, że naszym celem będzie tylko i wyłącznie Derpienie. Wiem, że wielu z was nie lubi tej formy zabawy, ale ja oraz kilka innych osób wyraziliśmy zainteresowanie tym pomysłem. Z tego powodu co tydzień o godzinie 20:00 będziemy grali, prowadząc Akcje pod Warpem, tworząc wyścigi różnymi pojazdami i robić to, na co nie pozwala codzienne granie. Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim poprawa nastroju, także nie wymagana jest cisza komunikacyjna. Oczywiście zapraszamy wyłącznie osoby chętne. Ludzie, którzy nie chcą Derpić, będą grały w osobnym składzie.

Jednocześnie mam prośbę dotyczącą użyczenia swoich talentów każdego, kto może nagrywać takie spotkania


RE: Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 11-20-2016

W tym tygodniu MichałCe będzie organizował wyścig Galaxy na Operacji Wtorkowej. Uważam, że to świetny pomysł. Trasę oraz zasady specjalne poznacie w dniu operacji. Więcej w tym wątku: http://pl13.com.pl/thread-1770.html


RE: Operacje Wtorkowe - Pasterz - 11-22-2016

Jeżeli będzie taka możliwość to z chęcią poprowadziłyby teamplay Smile. Pluton podzielony na fire teamy z ustaloną kompozycją klas i wyposażenia. Chciałbym sprawdzić czy moja koncepcja nad która od pewnego czasu siedzę przeżyje test bojowy.


RE: Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 11-22-2016

Nie ma problemu. Michał nie da rady, więc możemy zrobić coś innego. W takim razie będziemy grać pod ciebie Tongue


RE: Operacje Wtorkowe - Pasterz - 11-23-2016

Wielkie dzięki za możliwość poprowadzenia operacji Smile. Moja koncepcja odbyła swój test bojowy. Dzięki temu mogłem doświadczyć ile jeszcze rzeczy wymaga dopracowania.
Myślę że z mojej strony było za mało komunikacji i konkretnego dowodzenia. Zastanowię się co konkretnie poszło nie-tak i popracuje nad tym  Wink .
Nie wyszło to tak dobrze jak bym chciał - ale za to zobaczyłem z czym mam trudności. Dziękuję że dzielnie znosiliście moją pierwszą operacją  Smile .
Zgodnie z prośbą dosyłam pierwotna "koncepcję" operacji. Jeżeli byłaby chęć i możliwość to z chęcią spróbowałbym poprowadzić squad biorąc poprawkę na to co można by było zrobić lepiej Wink.
goo.gl/Yo6RU1


RE: Operacje Wtorkowe - RachitynowyJoe - 11-23-2016

jeśli będziesz potrzebował innej perspektywy, jakieś opinii czy przemyśleń to daj znać Big Grin


RE: Operacje Wtorkowe - Kornyk - 11-23-2016

Nie znam się na dowodzeniu, ale mogę opowiedzieć trzy słowa o operacji z perspektywy żołnierza.
Największym chyba problemem, było to że był to częściowo publiczny, sklecony naprędce pluton gdzie dla przykładu w moim składzie przez większą część operacji siedziało ośmiu nie słuchających rozkazów randomów. Mimo iż Uzi dzielnie tłumaczył niektóre kwestie na inglisz to nie było z nich żadnego pożytku, a Ty zdaje się miałeś mylną ocenę sił jakimi dysponowaliśmy. Na pewno jednak na ich zachowania miał wpływ fakt, iż lider plutonu mówił w niezrozumiałym dla nich języku.
Druga sprawa to niepotrzebnie zawracasz sobie głowę duperelami typu: Zdobyliśmy Biolaba to teraz idziemy zabić tego infiego pod padem, a potem jedziemy rozwalić tego magridera itp.
Kolejna rzecz odnosi się także do randomków z plutonu. Wydaje mi się, że trzeba im przynajmniej przestawić punkty na mapie. Nawet jeśli nie kumają polisz ani inglisz to może pójdą na punkt.
Jeszcze jedna rzecz, która mi się nie spodobała to czas gdy jeździliście sundkami w 1/3 plutonu gdy reszta nie wiedziała co ma właściwie robić.
Ostatnia uwaga dotyczy poziomu taktycznego. Nie podoba mi się rozkaz zgrupujcie się wszyscy w jednym miejscu i rozpoczynamy atak Tongue Przy dyscyplinie taktycznej jaką ma taki pluton samo zebranie ludzi w jednym miejscu w czasie krótszym niż 10 minut nie ma szans Tongue. To nie Twoja wina, ale takie chyba są realia na dzień dzisiejszy Sad

A tak ogólnie to mi się podobało. Szczególnie na Mattersonie, gdzie nie mieliśmy szans a i tak było fajnie Smile

PS. Voice Chat jest ok Tongue Minimum zbędnego gadania to to co lubię.


RE: Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 11-23-2016

Dzięki Pasterz za Opa. Z mojej strony muszę dodać, że to co chciałeś wprowadzić, czyli in-game voicechat ma kilka wad. Sam widziałeś, ile zajęło nam uporządkowanie ustawień tak, by wszyscy słyszeli. Do tego dochodzi obecny bug, który zmusza cię do wyłączenia i włączenia tej opcji w grze, o czym randomki prawdopodobnie nie wiedziały.

Organizacja plutonu też nie jest rzeczą łatwą. O dziwo całkiem sporo osób poruszało się razem z nami ( za wyjątkiem Mattersona ). Ale tego nie wyczujesz. Czasem są w składzie takie randomy, że wystarczy położyć waypoint i będą szli za tobą. Innym razem... nawet nie tłumaczę.

No i na koniec kwestia rozłożenia klas. Jako, że działamy w plutonie, w którym ludzie nie mają dostępu do dokumentu, który wysłałeś na początku, to nikt się nie będzie przejmował swoją klasą postaci. Jestem pewien, że dalej będą wyciągali inżynierów i lajtów, zamiast medyków i heavików. Ten koncept jest według mnie zbyt ciężki do uzyskania, dlatego powinieneś spróbować do niego podejść nieco inaczej.

Ale nawet pomimo tego, że było parę dziwnych rzeczy, to i tak awansowałeś w moim personalnym rankingu. Bardzo cenię sobie osoby, które same potrafią coś zorganizować i to jeszcze z dobrym pomysłem i na takim poziomie, jaki zaprezentowałeś. Chętnie wezmę udział w twoich plutonach. Jeżeli potrzebowałbyś jakiegoś terminu, to pamiętaj - nie pytaj, tylko działaj. Powiem tylko, że każdy wtorek jest do dyspozycji wszystkich członków, którzy chcą coś przetestować.


RE: Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 03-13-2017

Zgodnie z zapowiedziami, zmieniamy cel Operacji Wtorkowych.

Od tego tygodnia będą organizowane Turnieje PL13.


Informacje Ogólne:

1. O godzinie 20:00 zaczynamy organizację Turnieju. Jest to luźna operacja, w której może wziąć udział każdy, kto chce. Nie wymagana jest dyscyplina komunikacyjna, ale każdy kto będzie nadproduktywny może być usunięty z kanału.

2. Jako, że niektóre eventy będą się "organizowały" chwilę czasu, nie wymaga się obecności na kanale do momentu rozpoczęcia właściwej rozgrywki.

3. Turnieje są indywidualne. Nie organizowane będą żadne turnieje drużynowe czy też typu jeden na wszystkich.

Zasady:

1. Turnieje są rozgrywane w dwa sposoby: systemem pucharowym lub systemem każdy na każdego. Ma to pomóc bezspornie wybrać pierwszych pięć miejsc.

2. Tylko pierwszych pięć miejsc jest punktowane. Pierwsze miejsce - 5 punktów, drugie - 4, trzecie - 3, czwarte - 2, piąte - 1.

3. Istnieje możliwość zajmowania miejsc ex aequo, jeżeli gospodarz turnieju przewiduje takie rozwiązanie.

4. Turniej ma prawo odbyć się, jeżeli będzie przynajmniej 5 uczestników i gospodarz.

5. Gospodarz nie może uczestniczyć w turnieju, który prowadzi. Nie stoi to na przeszkodzie temu, by brał udział w innych turniejach, które są organizowane przez innych gospodarzy.

6. Po co najmniej czterech Turniejach rozdawane są nagrody, które są nadawane przez Liderów Outfitu. Nagrodami tymi są:

- Ranga "Triumfator" na forum.
- Ranga "Triumfator" na TSie.
- Inne nagrody zaproponowane przez członków Outfitu. (jeżeli takowe będą)
- Upominki od Uziego. (będą)RE: Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 03-13-2017

I od razu ogłoszenie pierwszego Turnieju!

Już jutro o godzinie 20:00 zaczynamy wyścig Harasserów na Torze Wyścigowym!

Mini zasady:

1. Budowa może trochę zająć, więc nie obiecuję, że zaczniemy punktualnie o 20:00. Niemniej postaram się być sporo wcześniej na TSie i zaangażować ludzi do pomocy w budowie.

2. Jeździć będziecie MOIMI Harasserami, żeby było pewne, że wszyscy mają równe szanse. Będą to w pełni ulepszone pojazdy, więc biorąc nieulepszonego Harassera tylko zmniejszasz swoje szanse na wygraną.

3. Wyścig będzie miał formę pucharową i będzie się składał każdorazowo z wyścigu:

Wariant A: jeżeli będzie mało osób - forma to system pucharowy par z wyścigiem każdy na każdego w finale.

Wariant B: jeżeli osób będzie więcej ( przynajmniej 12 ), to system pucharowy grup Harasserów z wyścigiem każdy na każdego w finale.

4. Nie biorę udziału w wyścigu, więc postaram się nagrać moim ziemniakiem jak najwięcej filmu z Operacji. No chyba, że ktoś będzie streamował lub woli nagrywać sam, to nie będę robił problemów.


RE: Operacje Wtorkowe - RachitynowyJoe - 03-14-2017

niestety odkąd zmieniłem kartę na 2x lepszą to juz słąbo u mnie z nagrywaniem czy streamowaniem :/


RE: Operacje Wtorkowe - IICzern - 03-14-2017

???


RE: Operacje Wtorkowe - RachitynowyJoe - 03-14-2017

?


RE: Operacje Wtorkowe - IICzern - 03-14-2017

Czyli twój nowy, lepszy sprzęt jest gorszy do nagrywania?


RE: Operacje Wtorkowe - RachitynowyJoe - 03-14-2017

dużo gorszy, mam o 1/3 mniej fpsów w grze i gdy nagrywam tracę niesamowicie dużo klatek


RE: Operacje Wtorkowe - IICzern - 03-14-2017

Ale jak to? Może masz coś skopane ze sterownikami?


RE: Operacje Wtorkowe - RachitynowyJoe - 03-14-2017

działa bardzo dobrze w innych grach


RE: Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 03-14-2017

Nie wiem czemu, ale informacja, że Rachityn ma coś nie tak z Planetsidem nie wydała mi się podejrzana. Czy to coś dziwnego? Tongue


RE: Operacje Wtorkowe - BiotykNC - 03-16-2017

Wyścig był fajnym pomysłem, tylko jednak przydałoby się przejechać trasę ze dwa razy wcześniej, bo pierwsze osoby nie wiedziały w ogóle gdzie jechać Smile


RE: Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 03-16-2017

Już jestem. Sorka, ale Mass Effect sam się nie ogra Tongue

Na początku chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju i jego uczestnikom. Zbudowanie toru na Cobadzie nigdy nie jest łatwe, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie nam chciał popsuć zabawę Big Grin Niemniej udało się i świetnie się bawiłem, obserwując jak zderzacie się ze sobą i walczycie do ostatniej sekundy.

Dobra! Ja tu gadu gadu, a najważniejsze jeszcze nie napisane.

W turnieju udział wzięło 12 osób. Dzięki wszystkim za przybycie jeszcze raz, bo udział każdego z was się liczył. Jednak turnieje mają to do siebie, że mają zwycięzców. Oto tabela po pierwszym turnieju z czterech.

1 miejsce - Czerniu (5 pkt)
2 miejsce - CT429PL (4 pkt)
3 miejsce - Asyn (3 pkt)
4 miejsce - Eden (2 pkt)
5 miejsce - MLGSoldier (1 pkt)

Gratulujemy Czerniowi zwycięstwa i mamy nadzieję, że następnym razem zrewanżujecie się za tą porażkę.

Następny turniej już we wtorek. Zasady wkrótce na forum!