PL13 - 13th Polish Company
Operacje Wtorkowe - Wersja do druku

+- PL13 - 13th Polish Company (http://pl13.com.pl)
+-- Dział: PL13 - SPRAWY WEWNĘTRZNE (http://pl13.com.pl/forum-32.html)
+--- Dział: Operacje i Eventy (http://pl13.com.pl/forum-73.html)
+---- Dział: Operacje (http://pl13.com.pl/forum-77.html)
+----- Dział: Działania Cotygodniowe (http://pl13.com.pl/forum-123.html)
+----- Wątek: Operacje Wtorkowe (/thread-1768.html)

Strony: 1 2


Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 13-10-2016

W dniu 13.10.16 wprowadzamy w życie nowy typ operacji, jaką będą OPERACJE WTORKOWE. Z racji tego, że zawsze chciałem, żeby coś takiego funkcjonowało, postanowiłem zająć się tym jak najszybciej. Oto założenia:

Zbieramy się tak jak na normalnych opach, tyle, że naszym celem będzie tylko i wyłącznie Derpienie. Wiem, że wielu z was nie lubi tej formy zabawy, ale ja oraz kilka innych osób wyraziliśmy zainteresowanie tym pomysłem. Z tego powodu co tydzień o godzinie 20:00 będziemy grali, prowadząc Akcje pod Warpem, tworząc wyścigi różnymi pojazdami i robić to, na co nie pozwala codzienne granie. Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim poprawa nastroju, także nie wymagana jest cisza komunikacyjna. Oczywiście zapraszamy wyłącznie osoby chętne. Ludzie, którzy nie chcą Derpić, będą grały w osobnym składzie.

Jednocześnie mam prośbę dotyczącą użyczenia swoich talentów każdego, kto może nagrywać takie spotkania


RE: Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 20-11-2016

W tym tygodniu MichałCe będzie organizował wyścig Galaxy na Operacji Wtorkowej. Uważam, że to świetny pomysł. Trasę oraz zasady specjalne poznacie w dniu operacji. Więcej w tym wątku: http://pl13.com.pl/thread-1770.html


RE: Operacje Wtorkowe - Pasterz - 22-11-2016

Jeżeli będzie taka możliwość to z chęcią poprowadziłyby teamplay Smile. Pluton podzielony na fire teamy z ustaloną kompozycją klas i wyposażenia. Chciałbym sprawdzić czy moja koncepcja nad która od pewnego czasu siedzę przeżyje test bojowy.


RE: Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 22-11-2016

Nie ma problemu. Michał nie da rady, więc możemy zrobić coś innego. W takim razie będziemy grać pod ciebie Tongue


RE: Operacje Wtorkowe - Pasterz - 23-11-2016

Wielkie dzięki za możliwość poprowadzenia operacji Smile. Moja koncepcja odbyła swój test bojowy. Dzięki temu mogłem doświadczyć ile jeszcze rzeczy wymaga dopracowania.
Myślę że z mojej strony było za mało komunikacji i konkretnego dowodzenia. Zastanowię się co konkretnie poszło nie-tak i popracuje nad tym  Wink .
Nie wyszło to tak dobrze jak bym chciał - ale za to zobaczyłem z czym mam trudności. Dziękuję że dzielnie znosiliście moją pierwszą operacją  Smile .
Zgodnie z prośbą dosyłam pierwotna "koncepcję" operacji. Jeżeli byłaby chęć i możliwość to z chęcią spróbowałbym poprowadzić squad biorąc poprawkę na to co można by było zrobić lepiej Wink.
goo.gl/Yo6RU1


RE: Operacje Wtorkowe - RachitynowyJoe - 23-11-2016

jeśli będziesz potrzebował innej perspektywy, jakieś opinii czy przemyśleń to daj znać Big Grin


RE: Operacje Wtorkowe - Kornyk - 23-11-2016

Nie znam się na dowodzeniu, ale mogę opowiedzieć trzy słowa o operacji z perspektywy żołnierza.
Największym chyba problemem, było to że był to częściowo publiczny, sklecony naprędce pluton gdzie dla przykładu w moim składzie przez większą część operacji siedziało ośmiu nie słuchających rozkazów randomów. Mimo iż Uzi dzielnie tłumaczył niektóre kwestie na inglisz to nie było z nich żadnego pożytku, a Ty zdaje się miałeś mylną ocenę sił jakimi dysponowaliśmy. Na pewno jednak na ich zachowania miał wpływ fakt, iż lider plutonu mówił w niezrozumiałym dla nich języku.
Druga sprawa to niepotrzebnie zawracasz sobie głowę duperelami typu: Zdobyliśmy Biolaba to teraz idziemy zabić tego infiego pod padem, a potem jedziemy rozwalić tego magridera itp.
Kolejna rzecz odnosi się także do randomków z plutonu. Wydaje mi się, że trzeba im przynajmniej przestawić punkty na mapie. Nawet jeśli nie kumają polisz ani inglisz to może pójdą na punkt.
Jeszcze jedna rzecz, która mi się nie spodobała to czas gdy jeździliście sundkami w 1/3 plutonu gdy reszta nie wiedziała co ma właściwie robić.
Ostatnia uwaga dotyczy poziomu taktycznego. Nie podoba mi się rozkaz zgrupujcie się wszyscy w jednym miejscu i rozpoczynamy atak Tongue Przy dyscyplinie taktycznej jaką ma taki pluton samo zebranie ludzi w jednym miejscu w czasie krótszym niż 10 minut nie ma szans Tongue. To nie Twoja wina, ale takie chyba są realia na dzień dzisiejszy Sad

A tak ogólnie to mi się podobało. Szczególnie na Mattersonie, gdzie nie mieliśmy szans a i tak było fajnie Smile

PS. Voice Chat jest ok Tongue Minimum zbędnego gadania to to co lubię.


RE: Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 23-11-2016

Dzięki Pasterz za Opa. Z mojej strony muszę dodać, że to co chciałeś wprowadzić, czyli in-game voicechat ma kilka wad. Sam widziałeś, ile zajęło nam uporządkowanie ustawień tak, by wszyscy słyszeli. Do tego dochodzi obecny bug, który zmusza cię do wyłączenia i włączenia tej opcji w grze, o czym randomki prawdopodobnie nie wiedziały.

Organizacja plutonu też nie jest rzeczą łatwą. O dziwo całkiem sporo osób poruszało się razem z nami ( za wyjątkiem Mattersona ). Ale tego nie wyczujesz. Czasem są w składzie takie randomy, że wystarczy położyć waypoint i będą szli za tobą. Innym razem... nawet nie tłumaczę.

No i na koniec kwestia rozłożenia klas. Jako, że działamy w plutonie, w którym ludzie nie mają dostępu do dokumentu, który wysłałeś na początku, to nikt się nie będzie przejmował swoją klasą postaci. Jestem pewien, że dalej będą wyciągali inżynierów i lajtów, zamiast medyków i heavików. Ten koncept jest według mnie zbyt ciężki do uzyskania, dlatego powinieneś spróbować do niego podejść nieco inaczej.

Ale nawet pomimo tego, że było parę dziwnych rzeczy, to i tak awansowałeś w moim personalnym rankingu. Bardzo cenię sobie osoby, które same potrafią coś zorganizować i to jeszcze z dobrym pomysłem i na takim poziomie, jaki zaprezentowałeś. Chętnie wezmę udział w twoich plutonach. Jeżeli potrzebowałbyś jakiegoś terminu, to pamiętaj - nie pytaj, tylko działaj. Powiem tylko, że każdy wtorek jest do dyspozycji wszystkich członków, którzy chcą coś przetestować.


RE: Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 28-07-2017

Od teraz do końca wakacji, na Operacjach Wtorkowych będziemy szkolić w dowodzeniu oddziałem (w zależności od chęci - PL13 lub Randomkami). Na początku Operacji wyznaczymy dowódcę z osób chętnych/ niechętnych, ale takich, które powinny umieć dowodzić składem (mowa tu o gwardzistach). Cała reszta będzie wypełniać rozkazy.


RE: Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 15-10-2017

Szybkie ogłoszenie:

Dostaliśmy propozycję wspólnych Operacji z outfitami takimi jak: The Origin (ORlG), International Elite Forces (I3FS), Friendly Fire Force (4RCE), GermanEliteZocker (G33Z), Outfit 418 (418) oraz Funky Freedom Fighter FR (0SEF). Są to średniej wielkości Outfity z naszego serwera, których nie stać na to, by działać w pojednynkę, dlatego łączą one siły, by siać śmierć i zniszczenie oraz przy okazji wygrać jakiś alert.

Nie ukrywam, podoba mi się każda propozycja tego typu, ale nie chcę również ładować się w nieznane, dlatego spróbujemy dołączyć w tym tygodniu we wtorek o 20:00 do Operacji. Zapraszam wszystkich chętnych. Wymagane słuchanie się rozkazów.


RE: Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 17-10-2017

Jak się podobał OP?


RE: Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 17-10-2017

Dobra, byłem na całym zebraniu, a oto podsumowanie:

- Rozkazy nie zawsze były w 100% jasne
- OP powinien dawać więcej swobody ludziom w składach
- Skład Bravo odwalał czasami dziwne rzeczy (goście od kolumny pancernej)
- To były ciężkie walki, a dodatkowo na Esamirze, więc ciężko było zmieniać przepływ walk i robić mikro-management (chyba tak to się pisze)
- Problemy komunikacyjne

Solution:
- Część dowódców chce większego skupienia się na Alertach, a nie na szukaniu walk. Ja też się do nich zaliczam.
- Będziemy zaczynać od łatwiejszych walk, dla podbudowania morale
- Ma być więcej komunikacji na poziomie plutonu, głównie pomiędzy składowymi
- Mamy zostawać dłużej na pozycjach, a mniej rushować ( tego nie lubię)
- Mamy się poznawać lepiej (zasugerowałem Polegeista, ale odmówili)
- Liderzy składów mają zacząć oznaczać cele dla lotnictwa dymem.
- Zostanie wyznaczony SL do komunikacji z innymi graczami, spoza plutonu
- PL będzie używał czatu częściej

Administrative:
- Zastanawiają się, czy ściągnąć więcej Outfitów, czy też skupić się na trenowaniu tego, co mają.
- Znalezienie chwytliwej nazwy dla plutonu (Macie jakieś pomysły? Przekażę jak będzie trzeba.


RE: Operacje Wtorkowe - RachitynowyJoe - 18-10-2017

Ja tak podsumuje:

Esamir - nie ma to jak dwa biolaby i octagon jako jedyne punkty styku.
Strategia - ja nie grałem ostatnio za dużo, nie znam się, ale po cholere walczyć z VS? Podczas alertu to ma sens? Nie jest tak, że powinniśmy cisnąć TR cały czas?
... Czemu nigdy nie zaatakowaliśmy Eisy? Eisa mountain pass to prosta do wzięcia placówka, techplanty można ładnie zamknąć zgranym plutonem i to już będzie z 15% terytorium. Wyhy się pytam. Wyhy?
Taktyka - Ja nie wiem, pewnie się zmieniło wiele. Ale niech ktoś mi wyjaśni czemu robimy max crasha i pilnujemy generatora plutonem. Wiem, zabrzmię jak nub ale kiedyś to, żeby wygrać biolaba to trzeba było zamknąć wroga na spawnie. I zwłaszcza obsadzić dżungle bo każda ogarnięta osoba/squad nią właśnie wychodzi. Ja nie wiem, zmieniła się ta gra sporo. Ale to uczucie gdy widzę, jak charlie ginie na SCU, a my furą maxów pilnujemy generatora było... podłe.
Pluton - Da faq jest 4RCE? Na tego opa mieli połowę randomów w squadzie. Myślałem, że to była akcja koordynacyjna. Nie chce na nich więcej kotów wieszać(albo i nie, patrz niżej) ale to chyba powinien być skoordynowany pluton.
Bravo - da fuck was that? Trochę ich obserwowałem, na początku po cichu potem jak zaczeli retardzić kolumną pancerną to nie wytrzymałem. O ile zrzucenie się na placówkę i generalne bieganie z odciętą głową wychodziło im prezencyjnie to jakiekolwiek działanie ponad to już nie.
Już na samym opie rozwodziłem się nad ich trasą przejazdu i "obozowiskiem" w górach gdy my gineliśmy na dubiel staku. Ale kurna, nawet gdyby dojechali w porę to co to kurna była za kompozycja? Lightingi + sundki? Że w sensie chcą być szybcy? Coś się pozmieniało i teraz kolumny pancerne robi się autystycznie?
Humor - za sprowadzanie bravo na ziemię mają okejkę ode mnie.
Downtime - czas na zebranie był prze-uj-ogromny. Raz już myślałem, że koniec opa i robimy koktejl party na Nott Amp station.

Ogólnie wrażenia spoko, mimo negatywów powyżej, ale:
- wybierajmy jako kontynent hmmm... każdy nie-esamir. Esamir to rak i nic się w tej materii nie zmieniło od 3 lat. Nie bez powodu na esamirze robi się tylko operacje pancerne
- Mniej pierdolenia na otwartym kanale
- poznajmy się lepiej. Chyba nikt nie wie co kto lubi i jak co lubi. Lotników powinien wystawiać squad, nawet po jednym. 4 ludzi którzy umieją latać robi większą różnice niż squad wywalony w powietrze.

Venio


RE: Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 18-10-2017

Aha, a cytuję "Mniej pierdolenia na otwartym kanale" dotyczy PL13 czy plutonowego.


RE: Operacje Wtorkowe - RachitynowyJoe - 19-10-2017

głównie plutonowego


RE: Operacje Wtorkowe - matias4one - 19-10-2017

(18-10-2017, 09:11)RachitynowyJoe napisał(a):  Taktyka - Ja nie wiem, pewnie się zmieniło wiele. Ale niech ktoś mi wyjaśni czemu robimy max crasha i pilnujemy generatora plutonem. Wiem, zabrzmię jak nub ale kiedyś to, żeby wygrać biolaba to trzeba było zamknąć wroga na spawnie. I zwłaszcza obsadzić dżungle bo każda ogarnięta osoba/squad nią właśnie wychodzi. Ja nie wiem, zmieniła się ta gra sporo. Ale to uczucie gdy widzę, jak charlie ginie na SCU, a my furą maxów pilnujemy generatora było... podłe.


Nie było mnie już na tej części opa, ale siedzenie na generatorze ma sens tylko wtedy kiedy wypchną nas ze spawn locka i mają populacyjne OP na placówce. Wtedy najpierw shield generator, potem SCU i na końcu punkty połączone z czyszczeniem Biolaba. Inaczej będą nas farmić. Jeśli bierzemy go z niemca to najpierw lecą generatory i żodyn derp nie rusza punktów, żodyn. Domyślam się, że chodziło o ten pierwszy przypadek? Wypchnęli was z locka?


RE: Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 19-10-2017

Nie, czekaliśmy na scu na wpierdziel, zamiast zamknąć ich na spawnie.


RE: Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 24-10-2017

Znowu zebraliśmy wiele pochwał za Operację, zwłaszcza za Galaxy Solar Plant (Muckles prawie zmarł ze śmiechu, kiedy mówił, jak to było zarąbiste). Jeżeli chcecie coś dodać, napiszcie pod spodem Smile


RE: Operacje Wtorkowe - Uziriel2796 - 25-10-2017

Krótkie podsumowanie wczorajszego zebrania:

1. Dostaliśmy bardzo wiele pochwał, głównie od plutonowego oraz składu Delta (z którym mieliśmy okazję współpracować). Ja ze swojej strony również muszę przyznać, że we wtorki idzie nam całkiem nieźle, zwłaszcza na tle zadań, które pełnimy. Nie myślcie jednak, że spoczniemy na laurach. Nie możemy grać przez cały czas na tym samym poziomie i musimy się doskonalić wraz z plutonem, bo inaczej bardzo szybko zostaniemy w tyle.

2. Na kolejnym spotkaniu spróbujemy zrobić coś z komunikacją. Okazuje się, że liderzy oddziałów mają problemy z wydawaniem rozkazów w momencie, gdy ktoś wydaje rozkazy na plutonowym. Postaramy się zgrać 2 osobne komunikatory (Planetside + TS bądź Planetside + Discord), tak, by nie było z tym więcej trudności.

Rozwijając to - zaproponowałem utworzenie na naszym TSie kanału dla plutonu (dla samych dowódców naturalnie, bo mamy za małego TSa). Nie wiem, czy będą chcieli coś z tym zrobić, ale jeżeli zechcą spróbować - wykastruję każdą osobę, która tylko spróbuje się tam dostać i zakłócić porządek.

3. Będziemy rozwijać pre-capy placówek. By wszyscy wiedzieli o co chodzi, postaram się to uczynić na jutrzejszej Operacji Czwartkowej.

4. Otrzymamy więcej wolnej ręki. Znaczy się dowódca składu. Plutonowy ma przestać zarządzać w skali mikro składami i zająć się swoją robotą. My natomiast postaramy się tak zarządzać składami, by wszystko działało zgodnie z wolą dowódcy. Oczywiście nie oznacza to, że nie dostaniemy czasem bardziej szczegółowych rozkazów.

5. Zaczniemy prawdopodobnie współpracę z RE4. Ostatnio był u nas dowódca plutonu i całkiem sobie chwalił działanie naszego plutonu. Jeżeli dobrze pójdzie, zyskamy sporo chłopa.


RE: Operacje Wtorkowe - Kornyk - 26-10-2017

We are the ZERG