PL13 - 13th Polish Company
Statut Outfitu - Wersja do druku

+- PL13 - 13th Polish Company (http://pl13.com.pl)
+-- Dział: FORUM GŁÓWNE (http://pl13.com.pl/forum-48.html)
+--- Dział: Statut Outfitu (http://pl13.com.pl/forum-140.html)
+--- Wątek: Statut Outfitu (/thread-1767.html)Statut Outfitu - Uziriel2796 - 13-10-2016

[Obrazek: IytL5pA.png]Nazwa: 13th Polish Company
Discord: https://discord.gg/Vu9Qtp7
Oficjalna strona internetowa: pl13.com.pl
Oficjalny kanał youtube:https://www.youtube.com/channel/UCQLeWKTv_3SjnjdKkFyIbvw
Oficjalny sklep outfitowy: http://pl13.cupsell.pl/
Nasz fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/13thPolishCompany/Witamy w Największym Polskim Outficie Planetside 2!
Chcesz dołączyć do społeczności, która aktywnie zajmuje się grą w Planetside 2? Świetnie trafiłeś! Pozwól, że opowiemy coś o sobie.
Outfit założono w 2013 roku i od tego czasu jesteśmy znaną jednostką na całym serwerze Cobalt. Gramy na różnych poziomach zaangażowania, od osób, które chcą jedynie odpocząć od codziennej rutyny, po ludzi zaangażowanych w rozgrywki pomiędzy różnymi Outfitami i uczestniczących w bataliach pomiędzy serverami. Nasi członkowie chętnie pomagają w problemach związanych z grą, a forum posiada prawdopodobnie najwięcej poradników dotyczących różnych aspektów gry, ze wszystkich polskich forów. Posiadamy wyraźną strukturę, która dba o porządek w Outficie, na forum oraz Team Speaku. Wygląda ona następująco:

1. Lider (lub Liderzy) - czyli osoby stojące najwyżej w hierarchii. Do ich obowiązków należy przede wszystkim zarządzanie przy najważniejszych decyzjach, dbanie o przyjazną atmosferę wśród graczy, organizowanie różnorakich przedsięwzięć i kilka innych aspektów, które wpływają na to, w jaki sposób Outfit funkcjonuje na codzień. Liderzy są ikoną, słuchają podwładnych i podejmują decyzje związane z całym outfitem. Szkalowanie liderów jest równoznaczne z wyrzuceniem gracza z outfitu.

W momencie zakończenia gry otrzymują rangę Gwardzisty.

2. Weterani - nazywani są "starymi wyjadaczami". Służą w Outficie od bardzo dawna, posiadają rozległą wiedzę na temat gry oraz PL13. Są drugim po liderach organem decyzyjnym w Outficie. Mogą to być również ci gracze, którzy nie posiadają zbyt długiego stażu, ale zdążyli już wyrobić sobie w Outficie opinię osób pracujących na rzecz społeczności PL13. Często zastępują liderów, posiadają dodatkowe uprawnienia na forum oraz TSie i aktywnie uczestniczą w Operacjach.

W momencie zakończenia gry otrzymują rangę Gwardzisty.

3. Kapitanowie - to osoby, które poznały bardzo dobrze grę i przede wszystkim potrafiące dowodzić żołnierzami. Są rozpoznawalni dzięki temu, że w czasie gry wydają rozkazy podwładnym, a także zastępują wyższych dowódców podczas Operacji. Mają za sobą przeszkolenie w dowodzeniu składem lub plutonem i potrafią doradzać rekrutom w sprawie gry.

W momencie zakończenia gry otrzymują rangę Gwardzisty.

4. Kapralowie - to osoby, które poznały większość stosowanych zagrań i potrafią grać na przyzwoitym poziomie. Stawiają pierwsze kroki w łańcuchu dowodzenia, jako liderzy drużyn (Fireteamów), a także wciąż uczą się gry i funkcjonowania Outfitu. Z racji tego, że są to potencjalni kandydaci na Kapitanów, wymaga się od nich bezbłędnego wykonywania rozkazów oraz aktywności w grze.

W momencie zakończenia gry otrzymują rangę Strażnika.

5. Szeregowi - osoby, które niedawno dołączyły do naszej społeczności. Z racji tego, że uczą się skomplikowanej gry, jaką jest Planetside 2, mają oni prawo nie wiedzieć wielu rzeczy. Od nich wymagamy tego, by nauczyli się tylko i wyłącznie kultury obowiązującej w Outficie oraz by słuchały poleceń dowodzących podczas operacji.

W momencie zakończenia gry pozostają z rangą Szeregowego.Prawie każda osoba może ponownie dołączyć do PL13 ponownie. Wiąże się to jednak z tym, że albo będzie musiała nadrobić zaległości albo będzie musiała rozpocząć karierę w Outficie od nowa:

- Jeżeli osoba otrzymała rangę wyższą niż Szeregowy, jej ranga zostaje obniżona o jeden stopień (Z Lidera na Weterana, z Weterana na Kapitana, z Kapitana na Kaprala i z Kaprala na Szeregowego). Musi nadrobić zaległości, by na powrót otrzymać utraconą rangę.
- Jeżeli osoba zmieniła w tym czasie Outfit, jej ranga zostaje obniżona do poziomu Szeregowego.
- Jeżeli osoba została wydalona z Outfitu, nie posiada możliwości powrotnego dołączenia do Outfitu.Oprócz tego w Outficie funkcjonują również dwie podgrupy, które są wyspecjalizowanymi jednostkami. Aby dostać się do tych jednostek, należy spełnić wymagania stawiane przez ich liderów. Są to:

1. Delta - elitarny oddział osób, których zadaniem jest poradzić sobie z wrogiem w każdych warunkach oraz ciągłe doskonalenie swoich strategii walki. Obecnym liderem tej grupy jest - //Aktualnie Zawieszona\\

2. Dywizja Harasserów - grupa graczy, którzy chcą uczyć się gry Harasserami oraz współdziałania w grupie. Obecnym opiekunem tej grupy jest Uziriel2796

Grupy te funkcjonują odpowiednio na Team Speaku oraz na forum. Zarządzanie nimi odbywa się na warunkach ustalonych wewnętrznie przez ich Liderów.Oficjalnym Outfitowym Camo jest Night Shade Camo, który został demokratycznie wybrany większością głosów.

Oficjalnym Decalem Outfitu jest PL13 Decal.Co oferujemy od siebie?1. Udostępniamy na zasadach określonych na Team Speaku kanały, na których możesz komunikować się z resztą Outfitu oraz kanały, na których możesz grać w inne gry. Służą one łatwiejszej komunikacji na operacjach a także wygodzie naszych członków. Czasami korzystamy również z wbudowanego komunikatora w grze, ale ten aspekt jest zawsze ustalany wcześniej przez osobę dowodzącą.

2. Oferujemy pomoc dotyczącą gry, aspektów z nią związanych oraz staramy się pomagać w codziennych problemach ze sprzętem.

3. Przyjazną atmosferę, za którą odpowiada każdy z osobna. Każda osoba ma prawo zgłosić każdego (rekrut lidera, lider rekruta), a jego skarga zostanie rzetelnie rozpatrzona przez osoby, które zarządzają Outfitem. Na Team Speaku za porządek odpowiadają Moderatorzy i Administratorzy.

4. Cotygodniowe operacje, na których prowadzony jest teamplay i stanowią miłą odmianę od rutynowej gry codziennej.

5. Grę na poziomie międzyoutfitowym, prowadzoną przez różnych dowódców z serwera Cobalt.

6. Organizację Eventów okolicznościowych.

7. Udostępniamy forum dla graczy, którzy nie grają już w Planetside 2. Istnieje również możliwość założenia osobnego działu, jeżeli osoba starająca się o niego, osiągnęła w Outficie przynajmniej rangę Szturmowca.

8. Sklep, w którym możesz nabyć rzeczy związane z PL13.